SigortamGO ile Araç Kasko Değeri Öğrenme

SigortamGO araç kasko değeri sorgulama ve öğrenme sayfasından aracınızın güncel kasko değerini öğrenebilirsiniz. Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenen güncel kasko değerlerini SigortamGo ile sorgulayabilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Listesi Nedir?

Türkiye Sigorta Birliği tarafından hazırlanmış olup ve bu her ay değişiklik gösterir. Aracın markası, modeli, yaşı ve kullanım amacına göre değişiklik sağlayan kasko değeri 15 yaşından küçük araçlar için geçerlidir. 15 yaşından büyük araçlar için sigorta bedelleri sigorta şirketinin sigortalı ile arasındaki anlaşmaya mutabık kalmasıyla netleştirilir. Sigorta firmaları müşterilerine kasko hesaplama ile ilgili bilgi verirken ve sigortalılara tazminat öderken bu listedeki değerler dikkate alınır. SigortamGo.com’dan kasko değerinizi öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Kasko değeri hesaplama işlemi yapılırken, aracın model yılı, marka, aracın tipi bilgilerine göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değerleri listesi dikkate alınarak hesaplama işlemi yapılır. Araç kasko değerini etkileyen bazı faktörler aşağıda yer almaktadır.

Araç Sahibinin Bilgileri: Araç sahibinin yaşı, mesleği, yaşadığı şehir ve kaç yıldır ehliyet sahibi olduğu kasko poliçesini etkiler.

Kaskonun Size Sunduğu Teminatlar: Aracınıza herhangi bir çarpma, çarpılması, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi haline doğacak tüm zararları teminat altına alınmasıdır. Bu teminatlar standart olup bunun dışında poliçeye ekleyeceğiniz her ek bir teminat için poliçeniz artış gösterir.

Kasko İndirimleri: Kasko yaptırdığınız yıl içinde kaskonuzu hiç kullanmadığınız takdirde bir sonraki yıl belli oranda indirim olur. Hasarsızlık indirimi olarak da geçen bu durum her yıl için indirim oranı belirler.
Eğer poliçenizde oluşacak maddi hasarlı bir kazada masrafın bir kısmını karşılamanız halinde muafiyet indiriminden yararlanabilirsiniz. SigortamGo’dan muafiyetlere ilgili bilgi alabilirsiniz.
Aracınızda herhangi bir hırsızlığa karşı alarm veya immobilizer var ise poliçenize güvenlik indirimi sağlanır.
Genç sayılmayan kasko sahibine veya yaptıracak kişiye yaş indirimi yapılır.

Araç Durumu: Aracınızın yaşı, modeli, kullanım amacı gibi etkenlerde kasko değerini etkiler. Aracınızın yaşı ne kadar büyük olursa kasko bedeli de ona göre artış gösterir.

Kasko yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kaskonun bedeli değil size sunulan hizmetlerdir. Aracınızın güncel kasko değerini ve teminatlarını SigortamGo’dan hemen öğrenebilirsiniz.
Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu:


 

Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar