Şekerbank Kredi Hesaplama


Şekerbank kredi hesaplama bağlantısı ve Şekebank tarafından verilen kredi çeşitleri ile ilgili bilgiler:

Şekerbank "Kredi Hesaplama" sayfasına erişim sağlamak ve Şekerbank kredileri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.


Şekerbank  Kredi Hesaplama

Şekerbank hesaplaması yapabileceğiniz krediler aşağıdadır:

Bireysel Krediler

Konut Kredisi: İnşaatı % 80 ve üzeri tamamlanmış, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli tapusu olan konut alımlarınızda kullanabilirsiniz. Satın alacağınız konut için tüm vadelerde konut ekspertiz değerinin, % 75'ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi: Ev eşyası, bilgisayar, beyaz eşya vb. ihtiyaçlarınız için kullanabiliyorsunuz.

Arsa Kredisi: Gerçek kişilerin, ticari nitelikte olmayan “arsa” alımlarının finansmanına yönelik olarak kullandırılır. TL olarak kullandırılır. Maksimum vade 120 aydır. Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınabilir. Teminata alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin, % 45’ine kadar kredi kullandırılır.

Bireysel İşyeri Kredisi: Gerçek kişilerin, yatırım amaçlı işyeri alımlarının finansmanına yönelik olarak kullandırılır. Minimum vade 3 ay, maksimum vade 120 aydır. Teminata alınacak işyerinin gayrimenkulün ekspertiz değerinin % 50'sine kadar kredi kullandırılır. Minimum kredi tutarı 10.000 TL'dir.

Taşıt Kredileri

0 KM Taşıt Kredisi: Satın alınacak 0 km taşıta ait yetkili bayii tarafından onaylanmış proforma fatura ile Taşıt Kredisi başvurusu yapılmalıdır. Binek veya ticari/hafif ticari taşıt alımlarında kullanılır. Sıfır km. taşıtlar için TL kredilerinde maksimum vade 60 aydır. Proforma faturanın 0 km binek araçlarda %80’i; 0 km hafif ticari taşıtlarda (ticari amaçlı olmayan) proforma faturanın %60’ı kredilendirilmektedir.

2.el Taşıt Kredisi: 2. El için satın alınacak taşıta ait ruhsat fotokopisi üzerinden Taşıt Kredisi başvurusu yapılmalıdır. Binek veya ticari/hafif ticari taşıt alımlarında kullanılır. 2. El binek taşıtlarda kasko değerinin %60'ı, ikinci el hafif ticari taşıtlarda (ticari amaçlı olmayan) ise kasko değerinin %55'i kredilendirilmektedir. İkinci el hafif ticari taşıtlar için maksimum 3 yaşına kadar kredi kullandırılabilir. 3 yaşının üzerindeki taşıtlarda maksimum vade 36 aydır.

Motosiklet Kredisi: Fiyatı 6.000 TL ve üzerinde olan sıfır kilometre motosikletler için kullandırılır. Minimum vade 3 ay, maksimum vade 48 aydır. Anahtar teslim fiyatının %60’ı kadar kredi kullandırılır Kefilsizdir. Satın alınan motosikletin rehni alınacaktır. Kredi başvurusu motosiklete ait yetkili bayii tarafından onaylanmış proforma fatura ile yapılmalıdır.

Tekne Kredisi: Sıfır km. tekne alımlarında gerçek kişilere kullandırılır. Minimum vade 3 ay, maksimum vade 48 aydır. Tekne kredisinde proforma fatura bedelinin %60’ı kadar kredi kullandırılmaktadır. Kefilsizdir. Kredi kullandırımında ek koşul ve belgeler istenebilir.

Şekerbank Bireysel Kredi başvurusu için gerekli belgeler:

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Adresi gösteren son aya ait telefon, doğalgaz, elektrik vs. faturası
Gelir Belgesi (çalışma şeklinize göre aşağıdaki belgelerden size uygun olanı.)

Ücretli iseniz;
Son aya ait bodronuz ya da işyeri antetli kağıdına basılmış gelir yazısı ile birlikte firma yetkili imza sirküleri

Emekli iseniz;
Maaş hesabınıza ait hesap cüzdanı fotokopisi

Yapılacak inceleme sonrası bankanın ilave belge, teminat ve kefil talep etme hakkı saklıdır.

Şekerbank Bireysel Kredi başvurusu:

Webden Başvuru
Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız

SMS ile Başvuru
İhtiyaç Kredisi için; tüm Operatörlerden 1953'e birer boşluk bırakarak, KREDİ, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi için ; tüm Operatörlerden 1953'e birer boşluk bırakarak, KONUT, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşıt Kredisi için ; tüm Operatörlerden 1953'e birer boşluk bırakarak, TASIT, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.

ATM’lerimizden Başvuru
Tüm Şekerbank ATM’lerinden, Ana Menü / Kolay Başvuru menüsü altında oluşturulan Kredi Başvurusu adımından giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Şekerbank İnternet Şubesinden Başvuru
Bireysel İnternet şubesi müşterisi iseniz “Başvurular“ menüsü altında yer alan “Kredi Başvurusu” adımından kredi başvurunda bulunabilirsiniz.

4447878’den Başvuru
Telefon bankacılığı Ana Menüden “Bireysel kredi ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve işlem yapmak için” 4’ü tuşladıktan sonra Bireysel kredi, Taşıt kredisi ve Konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

Kredi Notu Sorgulama


Kategori:

Açıklamalar: Şekerbank Bankası Kredi Hesaplama, Şekerbank Kredi sorgulama, Şekerbank Bankası, Şekerbank Kredi Faiz Oranları bilgilerini öğrenebilirsiniz.Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar