IMEI SORGULAMA

İmei Numaranızı öğrenmek için: imei öğrenme

IMEI sorgulaması için Tıklayınız

Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumu tarafından verilen sorgulama hizmetini yukarıda bağlantısı verilen turkiye.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

IMEI numarası nedir?

IMEI numarası, cihazın *#06# tuşlarına basılarak öğrenilen 15 haneli rakam, International Mobile Equipment Identity (IMEI) diye adlandırılan, cep telefonlarının uluslararası seri numarasını belirtmektedir. Başka bir telefona verilmesi mümkün olmayan bu seri numarası, telefona sim kart takılıp görüşmeye başlanıldığı anda servis sağlayıcı operatör kayıtlarına yansıyor.

 

Cep telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda ne yapmalıyım?

Kullandığınız cep telefonu cihazınızın bataryasını çıkardıktan sonra iç kısmında veya arkasında bulunan 15 (onbeş) rakamdan oluşan IMEI numarası, telefonunuzun kimliğidir. Cep telefonunuzun tuşlarıyla *#06# yaparak 15 haneli IMEI numarasına ulaşıp emniyetli bir yere kaydedin.


Yeni Cep Telefonu Satın Alınırken Nelere Dikkat etmeliyim?

Yeni bir cep telefonu satın alınırken telefonun kutusunun üzerinde Telekomünikasyon Kurumu bandrolünün olup olmadığı, ürün kutusunun açılıp açılmadığı ve garanti belgesinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmeli ve garanti belgesi ile Kurum bandrolü olmayan telefonlar satın alınmamaya dikkat edilmelidir.


Kullanılmış Cep Telefonları Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el cep telefonlarını satın alırken, daha sonra suçlu duruma düşmemek için cihazın faturası ya da bir makbuzla birlikte aldığınız kişinin adı soyadı, adresi ve kimlik fotokopisini isteyerek bir sözleşme imzalatmanız önemli bir konudur.

Açıklamalar: imei sorgulama, Çalıntı Telefon Sorgulama, imei öğrenme


Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar