Turkuaz Taşı Özellikleri - Burç Taşları

Burç taşları arasında yer alan Turkuaz taşı özellikleri ile ilgili bilgi alabilir, merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Turkuaz taşının burçlara göre ne gibi faydaları olacağı incelenmektedir.

Turkuaz Taşı
Turkuaz taşının Özellikleri:

Turkuaz taşına bilgelik taşı da diyebiliriz. Bu taşı kullanan insalarda bilgelik artar. İnsanlara pozitif enerji verek içlerindeki sıkıntılar atmalarına yardımcı olur. Aynı zaman da para taşı olarak ta adlandırılır. Geleceği tahmin etme yeteneği verdiğinden dolayı bu şekilde adlandırılır.

Doğada oldukça nadir görülen taşlardan bir tanesidir. Bu yüzden oldukça pahalıdır ve piyasada taklitleri çok bulunur. Mavi ve yeşil kırışımı bir renge sahip olan Turkuaz Avrupa'da Türk taşı olarak ta adlandırılır. Bu ismi almasının nedeni taşın Türkiye'den Avruya'ya gitmesindendir.

Geçmişte yaşamış medeniyetlerde kutsal sayılan taşlardan bir tanesidir. Bu insanlar Turkuaz taşının nazardan da koruduğuna, kaza geçirmelerini engelleyeceğine inanırlardı.

Açıklamalar: Turkuaz Taşı Özellikleri, Burç Taşları ve Özellikleri, Burç Uyumu bilgileri açıklanmaktadır.
Kategori:  Hangi Burç Olduğunu Öğrenme / Burç Taşları ve Özellikleri

Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar