Ametist Taşı Özellikleri - Burç Taşları

Burç taşları arasında yer alan Ametist taşı faydaları Nedir? Sorusunun cevabı aşağıda açıklanmaktadır. Ametist taşının hangi burç için ne gibi etkileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ametist Taşı
Ametist taşının Özellikleri:

Canlılık getirdiğine inanılan bu taş aynı zaman de enerji, mutluluk, hız ve dinçlik verdiğine inanılmaktadır. İnsanların koruklarına da iyi  geldiğine ve kabuslardan  koruduğuna da inanılmaktadır.

Ameteist taşı bir çok renke bulunabilmektedir. Mor yakut veya mor necef olarak da bilinen bu taş negatif elektrik yüküne sahiptir. Bu nedenle beyni güçlendirmektedir. Yaydığı enerji uyum ve denge oluşturmaktadır.

 Geçmişte Yunanlılar tarafından kullanılan bu taş sarhoş olmamak için tercih edilirmiş. İnsanlar içki içtikten sonra bu taşları yanlarında bulundurarak içkinin etkilerinden korunacaklarını düşünürlermiş.

Genel olarak Birezilya'da bulunan bu taşa Türkiye'de de raslanmaktadır. Uyku problemi yaşayanlar bu taşı gece yatmadan önde yastıklarını altına koyarlar. Hem uykusuzluğun giderilmesine hemde gece bizi kabuslarda ve karabasanlardan koruduğuna inanılmaktadır.


Açıklamalar: Ametist Taşı Özellikleri, Burç Taşları ve Özellikleri, Burç Uyumu bilgileri açıklanmaktadır.
Kategori:  Hangi Burç Olduğunu Öğrenme / Burç Taşları ve Özellikleri

Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar