BTK Hat Sorgulama - Adına Kayıtlı Cep Telefonu Hatlarını Öğrenme

BTK Hat Sorgulama sayfası ile adınıza kayıtlı cep telefonu hatlarını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Adıma kaç hat numara var? Sorusunun cevabını öğrenmek ve BTK Mobil Hat sorgulama sayfasını açmak için Tıklayınız


BTK HAT SORGULAMA


Bir çok insan haberi olmadan adına cep telefonu hattı açılmasından dolayı mağdır olmaktadır. Bu açılan hatlara çeşitli suçlar işlenmektedir. Bu habersiz açılan hatlar kişileri hem fatura yönünden hemde farklı amaçlar için kullanıldığında da yasal işlemler yüzünden mağdur edebiliyor.

Bu sıkıntıyı gören Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet sitesinde uygulamaya koyduğu yeni uygulama ile vatandaşlara TC kimlik numarası ile adına kayıtlı hatları sorgulayabilme imkanı sağlıyor. TC kimlik numarası ile sorgulama yapılabilen sistemde Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone için adınıza kayıtlı hatları listeleyebiliyorsunuz.


Bu sistem, üzerinize kayıtlı GSM hatlarınızı sorgulamanıza olanak tanımaktadır.

Bunun için TC Kimlik Numaranızı ve kendinize ait olan aktif bir GSM hattınızı kullanmanız gerekiyor.

Gerekli bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza kısa mesaj ile bir şifre gönderilmektedir.

Kısa mesaj ile gelen şifreyi istenen yere girerek sorgulamanızı tamamlamanız gerekmektedir.

BTK Hat Sorgulama sayfasından sadece kendinize ait Mobil GSM hatları sorgulayabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde herhangi bir mobil hattı olmayanların e-devlet üzerinden TC Kimlik numaralarını kullanarak sorgulama yapmalarına imkan veren sistem üzerinde BTK tarafından çalışma yapılmaktadır.

Mobil Hat Sorgulama Sistemi

BTK Telefon Numarası Sorgulama Sayfası

TC kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı girin. Girdiğiniz cep telefonu numarası adınıza kayıtlı olan bir numara olmalıdır. Girdiğiniz telefon numarası ile şifre gönderilecek olup, bu şifre ile sorgulama yapabilirsiniz.

Cep telefonu numarasını girdikten sonra operatör seçimini yapın. Daha sonra güncelik kodunu yazarak şifremi gönder butonuna basınız.

Cep telefonunuza kısa mesaj ile şifre gönderilecektir. Gelen şifreyi hat sorgulama sayfasında ilgili yere yazdığınız zaman adınıza kayıtlı tüm hatları görebiliyorsunuz.

Hat Sorgulama ve adınıza kayıtlı hatları kapatma

İnternet sitesinde yaptıkları sorgulama sonucunda adlarına kayıtlı ancak başkaları tarafından kullanılan telefon bulunduğunu tespit edenler, bu hatları ilgili Gsm firmasını arayarak iptal ettirebilecek.

Başkasının adına ön ödemeli hat alan bazı kişiler, bu hatları suç işlemek veya uygunsuz mesajlar göndermek amacıyla kullanabiliyor. Faturalı hatlar da ise kendi adına hat açıldığından haberi olmayan vatandaş yüklü faturalarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu gibi olaylar nedeniyle kağıt üstünde hattın sahibi olarak gözüken ancak bundan haberi olmayan vatandaşlar zor durumda kalıyor.

BTK’nın böylesi bir hizmete imza atmasının altında sahtecilik suçları yatıyor. Birçok kişinin haberi dahi olmadan üzerine onlarca hat açıldığı ve bu hatların illegal durumlar için kullanıldığı bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında GSM operatörlerinin bazı şubeleri, yasak olmasına karşın müşterilerinin kimlik bilgileri ile hayali hat açılışları gerçekleştirdikleri de biliniyor.Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar